آخرین خبرها
خانه / قوانین و راهنمای مربوط به کلاس‌های آنلاین

قوانین و راهنمای مربوط به کلاس‌های آنلاین

دانش‌پژوهان گرامی

با عنایت به ابلاغ مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، مرکز تخصصی علامه امینی (ره) تبریز اقدام به راه‌اندازی سامانه ارائه دروس به‌شیوه مجازی و آنلاین نموده است. از تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ تا اطلاع ثانوی دروس مرکز به‌شیوه مجازی ارائه خواهد گردید.

قوانین کلاس‌های آنلاین

راه‌اندازی این سامانه جهت برگزاری دروس آنلاین هزینه‌بر بوده است؛ اما جهت پیشگیری از بروز بیماری برای هر یک از شما و همچنین عدم توقف علمی شما عزیزان در مدت زمان همه‌گیری بیماری کرونا، این هزینه از سوی مرکز تخصصی انجام یافته است. لذا لازم است تا تمام دانش‌‌پژوهان نسبت به رعایت نکات زیر اهتمام لازم را به کار بندند:

۱- برنامه درسی کلاس‌های آنلاین همان برنامه درسی کلاس‌های حضوری بوده و در همان روزها و ساعات، کلاس‌ها به صورت آنلاین تشکیل خواهد گردید. بدین معنی که به جازی کلاس حضوری، در همان روز و ساعت کلاس به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

۲- حضور و غیاب کلاس‌ها به صورت مرتب انجام خواهد یافت. لذا دانش‌پژوهان بایستی در ساعت مقرر با اتصال به سامانه آموزش مجازی در کلاس درس شرکت نمایند.

۳- با توجه به اینکه حضور در کلاس مجازی به صورت آنلاین حجم بسیار کمی از اینترنت مصرف می‌کند، لکن جهت حمایت از دانش‌پژوهان، به کسانی که در کلاس آنلاین حضور داشته باشند، هزینه اینترنت به ازای هر ساعت ۵۰۰ تومان در پایان ماه پرداخت خواهد گردید.

۴- کلاس‌های آنلاین از طریق رایانه و گوشی‌های موبایل هوشمند قابل دسترسی و استفاده شما عزیزان می‌باشد و لازم است جهت اتصال به راهنمای استفاده از کلاس‌های آنلاین مراجعه نمایید.

راهنمای استفاده از کلاس‌های آنلاین

۱- جهت استفاده از کلاس‌های آنلاین ابتدا باید ابزار Adobe Connect بر روی رایانه یا تلفن همراه شما نصب شده باشد. لذا در صورتی‌که پیش از این ابزار Adobe Connect را نصب نکرده‌اید ابتدا از طریق لینک‌های زیر اقدام به نصب آن نمایید:

دریافت ابزار Adobe Connect مورد نیاز جهت نمایش کلاس آنلاین برای کامپیوتر

دریافت ابزار Adobe Connect مورد نیاز جهت نمایش کلاس آنلاین برای تلفن همراه

۲- پس از اطمینان از نصب ابزار مذکور، بر روی لینک مربوط به نشانی کلاس خود کلیک کنید:

کلاس آنلاین رشته کلام اسلامی سطح ۲

کلاس آنلاین رشته کلام مقارن سطح ۳

کلاس آنلاین رشته شیعه‌شناسی سطح ۳

۳- پس از باز شدن صفحه مربوط به کلاس آنلاین، نام کاربری و کلمه عبور خود را جهت ورود به کلاس وارد کنید. دقت فرمایید که نام کاربری شما ترکیب شماره پرونده حوزه با @mtamini.ir و کلمه عبور شما نیز همان شماره پرونده حوزه می‌باشد. به طور مثال اگر شماره پرونده شما ۱۲۳۴۵۶ باشد نام کاربری و کلمه عبور شما به صورت زیر خواهد بود:

 

۱۲۳۴۵۶@mtamini.ir

۱۲۳۴۵۶

 

۴- پس از وارد ساختن نام کاربری و کلمه عبور دو گزینه برای شما ظاهر خواهد شد. بهتر است جهت بهره‌مندی از تمام امکانات سامانه آموزشی از گزینه Open in application استفاده نمایید و در پنجره بعدی روی Open Adobe Connect کلیک کنید.

۵- بدین ترتیب شما وارد سامانه آموزش آنلاین دروس شده‌اید.

اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه استفاده از دروس استاد را از طریق کانال مرکز در پیام رسان ایتا به نشانی https://eitaa.com/mtamini پیگیری نمایید.

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای همه شما عزیزان